ЯК ДЕПУТАТИ-МАЖОРИТАРНИКИ ЗАПОРІЖЖЯ РЕАГУЮТЬ НА ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН

a3b690e85786d96fc25485f7a96

Деякі з  народних депутатів обраних від мажоритарних округів у Запорізькій області, повністю проігнорували письмові звернення виборців: зокрема, Євген Балицький та Вадим Кривохатько. Три народних обранця підготували депутатські звернення на підставі листів громадян та/або відповіли їм, додавши інформацію від відповідних служб, або поклали цей обов’язок на органи місцевої влади (Петро Сабашук, Ігор Артюшенко, Микола Фролов). Ще три народні депутати, хоча й не надали письмової відповіді, проте доручили своїм помічниками розібратися у наявній проблемі (Олександр Пономарьов, Володимир Бандуров та Сергій Валентиров)

Згідно закону “Про звернення громадян” громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов’язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення. Відповідь на такі звернення має бути надана у термін не більше одного місяця від дня їх надходження. (http://bit.ly/2dKy7JO).

Оскільки одним з головних обов’язків народних обранців є підтримання постійного зв’язку з виборцями своїх округів (закон України “Про статус народного депутата” http://bit.ly/2dkcFvL),  Громадянська мережа “ОПОРА” у  рамках Програми USAID РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа, вирішила проаналізувати чи дотримуються парламентарі вимог чинного законодавства щодо своєчасного надання відповідей своїм виборцям.

Самі звернення були як індивідуальні, так і колективні та направлялись дев’яти народним депутатам – мажоритарникам  від Запорізької області у травні – червні 2016 року.

Так, деякі з народних обранців не надали будь-якої відповіді заявникам: Євген Балицький («Опозиційний блок», ТВО № 80) та Вадим Кривохатько (БПП “Солідарність”, ТВО № 82). Інші народні депутати більш уважно поставилися до цього питання.

Зазначимо, що тематика піднятих питань досить різноманітна: від прохання відремонтувати покрівлю багатоповерхівки чи надати матеріальну допомогу на лікування дитини, до пропозицій закріпити законодавчо викладання у школах “Основ християнської етики”, підвищити соціальне забезпечення матерів, що знаходяться у декреті або уточнити законодавчий статус внутрішньо переміщених осіб.

Народний депутат Петро Сабашук  (БПП “Солідарність”, ТВО № 74) не лише дав своєчасну та розгорнуту відповідь, але й проконтролював, щоб комунальники м. Запоріжжя розпочали ремонт будинку, де проживає заявниця.

Ігор Артюшенко та Микола Фролов (обидва представники президентської сили з 75 та 76 виборчих округів) спрямували свої депутатські запити (щодо незаконного ремонту у підвалі будинку та розміщення літнього майданчику кафе впритул до музичної школи) до Запорізького міськвиконкому та облдержадміністрації. Згодом Ігор Артюшенко переслав відповідь міської влади до заявниці, а замість Миколи Фролова виборцю відповіла по суті та своєчасно Запорізька обласна державна адміністрація.

Олександр Пономарьов та Володимир Бандуров (група “Воля народу”, ТВО № 78 та 79), Сергій Валентиров (БПП “Солідарність” ТВО № 81) хоч і не надали письмової відповіді заявникам, проте сприяли вирішенню піднятих питань. Так, за інформацією помічника народного депутата Володимира Бандурова  (Сергія Джугана), заявниці була надана у липні 2016 року матеріальна допомога на операцію сина Івана Квітки, 2012 р.н. За інформацією помічника народного депутата Сергія Валентирова  (Олега Василевського),  директору Приазовської ЗОШ № 2 Олександру Луценко була надана фінансова допомога для участі команди школи у обласному етапі гри «Джура» на початку червня 2016 року. За інформацією помічників народного депутата Олександра Пономарьова  –  Олени Зубко та Лідії Пасько – представнику  ініціативної групи внутрішньо переміщених осіб Олені Кадубовській  було надано усне вичерпне роз’яснення, яке повністю її задовольнило.

Аналізуючи своєчасність та якість відповідей парламентарів, відзначимо Петра Сабашука (ремонт багатоповерхівки), Володимира Бандурова (надання матеріальної допомоги на лікування) та Сергія Валентирова (фінансування поїздки школярів на спортивні змагання).

В цілому, переважна більшість народних обранців від Запорізької області продемонстрували свою відповідальність та уважно віднеслись до звернень громадян, надавши ґрунтовні відповіді у встановлені законом строки.

 

За коментарями звертайтеся:

Дмитро Арабаджиєв, громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у Запорізькій області

066 7404236