У Запоріжжі протягом п’яти років може з’явитися сміттєпереробний завод, але якщо знайдеться інвестор

sadoviy

Міський голова Володимир Буряк прокоментував перспективи будівництва сміттєпереробного заводу у Запоріжжі.

– У найближчі п’ять років у Запоріжжі реально здійснити проект будівництва сміттєпереробного заводу. Головне питання – залучення інвесторів, готових вкласти кошти в будівництво сучасного сміттєпереробного заводу, що максимально відповідає всім екологічним вимогам. За останній рік до нас зверталися близько двох десятків потенційних інвесторів. Але конкретного проекту поки так і не надали. На даний момент немає чіткого розуміння, за які гроші фінансуватиметься будівництво такого заводу – можливо, це буде і співфінансування з бюджету міста, – заявив Володимир Буряк.
Міський голова висловив думку, що сміттєпереробний завод може бути побудований на території полігону ТПВ на Леваневського. Протягом декількох років полігон припинить свою роботу, але там досить сировини для забезпечення стабільної роботи сміттєпереробного заводу.

Також міський голова нагадав, що в бюджеті Запоріжжя на 2017 рік передбачено десять мільйонів гривень на продовження будівництва полігону твердих побутових відходів №3. Проект містить і лінію по сортуванню відходів. Однак місту необхідний і сміттєпереробний завод.