У Запоріжжі припинено діяльність “конвертаційного центру” з більше ніж 350 мільйонним щорічним оборотом (ФОТО, ВІДЕО)

350

“Конвертаційний центр” діяв на території Запорізької та Дніпропетровської областей. До його складу входило понад 10 фіктивних фірм. У злочинній схемі також були задіяні співробітники фіскальної служби. Повідомляє прес-служба прокуратури Запорізької області.

В межах кримінального провадження слідчі прокуратури Запорізької області та працівники Управління Національної поліції захисту економіки в Дніпропетровській області викрили злочинну схему по мінімізації податків та виведенню коштів у “тінь”. Правоохоронці встановили, що у даній схемі були задіяні працівники обласних управлінь фіскальної служби.

До складу “конвертаційного центру” входили як підприємства реального сектору економіки так і фіктивні фірми. Останні були відкриті з метою “відмивання” коштів та зареєстровані на підконтрольних службовцям осіб.

З метою не сплати податків та виведенню коштів у “тінь” комерційні структури проводили безтоварні фінансові операції з фіктивними підприємствами. Службові особи правоохоронних органів які повинні були реагувати на порушення законодавства, навпаки сприяли діяльності даних суб’єктів господарювання.

Щорічний обіг “конвертаційного центру” сягав більше 350 мільйонів гривень.

На підставі ухвали слідчого судді слідчі та процесуальні керівники прокуратури Запорізької області, працівники Управління захисту економіки в Дніпропетровській області, із залученням КОРД та полку особливого призначення поліції провели санкціоновані обшуки в офісах підприємств, задіяних у злочинній схемі, а також за місцем мешкання фігурантів справи.

Правоохоронці вилучили близько 1 млн. гривень, печатки підприємств з ознаками фіктивності, комп’ютерну техніку, чекові книжки та фінансово-господарську документацію. Крім того, на кошти підприємств накладено арешти.

За попередніми даними сума збитків, заданих державі становить 24 мільйона гривень.

На даний час слідчими прокуратури області проводиться розслідування за ч.2 ст.364 (Зловживання владою або службовим становищем) та ч.2 ст.205 (Фіктивне підприємництво) КК України.