У Запоріжжі до кінця серпня розширять безкоштовний хостел для військових – “Солдатський привал”, побудують другий поверх

14017991_1231419260224008_220082836_n

Під час відкриття Фотовиставки «Між війною і миром: Україна – Ізраїль», у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї, ми поспілкувалися з Михайлом Сушком, колишнім запорізьким волонтером та радником голови Запорізької облдержадміністрації.

З перших вуст, ми дізналися, що на залізничному вокзалі Запоріжжя-1, де з 2015 року діє безкоштовний хостел для військових, вже до кінця серпня буде збудовано ще один корпус “Солдатського привалу”.

Михайло Сушко:

З листопада 2015 року, понад три тисяч військових скористалися послугами Солдатського привалу. Наші волонтери зі всією душею обігрівали, частували солдат, давали можливість ночувати родичам хлопців, які після поранення перебувають у Запорізькому військовому шпиталі.

Згодом зрозуміли, що лише першого поверху недостатньо, тому що коли була велика кількість воїнів, доводилось людей навіть розміщувати на полу, на матрацах, але ж це, звичайно, незручно і невірно. Тому Запорізька обласна адміністрація разом Придніпровською залізницею, вирішили що буде побудовано ще й другий поверх. До роботи взялися одразу після погодження, і гадаю, що до кінця місяця другий поверх Солдатського привалу буде добудований.

І це дуже важливо. Нагадаю, що починали ми цю справу з Григорієм Самардаком, тоді він був очільником області, і дуже дякуємо Костянтину Брилю, що він продовжив підтримку цього волонтерського проекту, без перебільшення надихнув у нього нове життя.

Скажу як є, ніде в Україні нема подібного великого, безкоштовного, та затишного хостелу для воїнів.

12265700_1079322038765081_1689889237692764176_o
Звичайно, успішним проект став завдяки відданості наших волонтерів під керівництвом Галини Гончаренко, активній позиції місцевих воїнів, які чергують у Солдатському привалі і допомагають нашим прекрасним волонтеркам.

Тому я, особисто, тішусь того, що оновлений Солдатський привал буде відкрито найближчим часом на радість всім, хто туди приходить, приїжджає до солдата у шпиталь, або йде на ротацію.

Військові це еліта нації, особливо зараз, коли в нашій країні війна, і таке ставлення є подякою за їх мужність і відданість українському народу.