Учасники Координаційної ради Національної стратегії з питань сприяння розвитку громадянського суспільства у Запорізькій області зустрілись, щоб запланувати діяльність на 2017 рік

16601970_1426344067396208_1185666224559325414_o

У Запорізькому медіа-центрі відбулася відкрита зустріч членів Координаційної ради Національної стратегії з питань сприяння розвитку громадянського суспільства у Запорізькій області. Учасники заходу обговорили план роботи Координаційної ради на 2017 рік.

– Національна стратегія з розвитку громадянського суспільства діє на основі Указу Президента України Петра Порошенка, а ми, кожного року розробляємо план заходів, відповідно якого буде працювати організація — говорить Костянтин Бриль, голова Запорізької обласної державної адміністрації.

Голова області відзначив, що пріоритетними напрямками роботи ради на 2017 рік буде роз’яснювальна робота що до запровадження реформ, і як приклад, навів реформу децентралізації влади.

Дмитро Арабаджиєв, завідувач кафедри Загальноправових та політичних наук ЗНТУ, співголова координаційної ради:
– Ті напрямки роботи, які було закладені в план у 2016 році, переходять, як пріоритети на 17-й рік. Головна відмінність нашої координаційної ради, скажімо, від громадської ради – це більш експертна складова, як консультативний орган при облдержадміністрації, тому одним з найголовніших завдань є донесення позиції що до реформування, яке відбувається в державі, до широких кіл громадськості, до громад, які створюються.

Юлія Паскевська, Керівник “Асоціації фахівців психологічної допомоги, звертає увагу присутніх на те, що сьогодні суспільство та держава потребують всілякої підтримки та одним із пріоритетних напрямків роботи, може бути, соціально-психологічний супровід, будь яких верств населення, особливе це стосується людей, які перебувають в конфліктних та стресових ситуаціях.

Емоційним був виступ Людмили Вольтер, запорізької волонтерки, яку турбують питання з похованням бійців, що загинули, на її думку і влада і ЗМІ повинні більше приділяти уваги цьому важливому питанню.

Користуючись нагодою Людмила також привернула увагу громадськості та керівництва області до проблем з житлом для воїнів що несли службу в зоні АТО, яким ніде жити. Особливо, це стосується тих, хто покинув тимчасово окупований Крим та Донбас. Голова області проінформував, що у цьому напрямку є напрацювання і ближчим часом, в Енергодарі, з’явиться 120-квартирний будинок саме для таких військових,.

Олексій Мосейко, заступник голови ЗОО ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка відзначив, що вперше за весь період існування організації, локомотивом трансформаційних процесів, які відбуваються в суспільстві, виступила саме влада, і прикладом тут є декомунізація. Тому, на думку Олексія, зараз слід приділити увагу патріотичному вихованню дітей.

Тетяна Орлова, керівник Запорізького медіа-центру нагадала, що участь у Координаційній раді є добровільною і сама рада відкрита до конструктивної співпраці зі всіма зацікавленими у розвитку громадянського суспільства.

Також у зустрічі брали участь:

Марія Горідько, заступник начальника Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю ЗОДА;

Маргарита Трипольська консультант Запорізького РВ АМУ, керівник Запорізького відділення Асоціації адвокатів України;

Інна Пенчук, професор, завідувач кафедри КПУ;

Ігор Мещан, директор департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації;

Людмила Шанц, голова правління «Об’єднання житлово-комунальних кооперативів, співвласників багатоквартирних будинків «Вікторія»;

Світлана Кругляк, регіональний координатор проекту міжнародної технічної підтримки «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС);

Науфаль Хамдані, голова Асоціації національних меншин в Запорізькій області;

Микола Мальований, кандидат філософських наук, доцент;

Таїсія Мельниченко, відома запорізька активістка;