Українські дослідники пропонують виготовляти порох для патронів з коноплі

3741569297_3bd77faa99_o

Вчені Глухівської науково-дослідної станції луб’яних культур НАН України стверджують, що знайшли дешевий та якісний замінник целюлози, яка потрібна для виробництва пороху для патронів. Повідомляє сайт www.expres.ua

Зараз, бавовну, яка є сировиною для виробництва твердої вибухової суміші закуповують за кордоном за великі гроші. Тому науковці пропонують замінити імпортну рослину технічними та безнаркотичними сортами конопель, виведеними українськими селекціонерами.

Селекціонери стведжують, що за вмістом целюлози, необхідної для виробництва пороху, безнаркотичні сорти конопель за своїми характеристиками перевершують закордонну бавовну.

Окрім того, порох з конопель покращує балістичні характеристики та майже вдвічі зменшує вагу патронів.

У всьому світі безнаркотичної вважають коноплю, зміст в якій речовини тетрагідроканнабінолу (ТГК) не перевищує 0,2 – 0,3%. В сортах ж, виведених нашими селекціонерами, ТГК в 200 разів менше. А в двох нових – Вікторії і Ніцці – взагалі його немає. Цю технічну культуру не випадково називають найперспективнішою культурою XXI століття. Нашими сортами вже зацікавилися в Австралії, Канаді, країнах Балтії і Китаї. Зростає попит і в Україні. Особливо серед підприємців, адже рівень рентабельності конопель – 100% , – зазначив Ігор Маринченко, директор Глухівської науково-дослідної станції луб’яних культур НАН України.