Службова особа Запорізької АЕС завдала збитків електростанції в розмірі 18 мільйонів гривень.

ЗАЕСЗа процесуального керівництва Енергодарської місцевої прокуратури, службовій особі ВП “Запорізька АЕС” ДП НАЕК “Енергоатом” повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 364 КК України.

Слідством встановлено, що посадова особа ВП “Запорізька АЕС” ДП НАЕК “Енергоатом”, всупереч інтересам державного підприємства, шляхом зловживання своїм службовим становищем, у ході реалізації укладеного між ВП “ЗАЕС” та ТОВ “Unix CZ s.r.o.” договору про надання послуг з виконання розрахунків на сейсмічний вплив, достовірно знаючи, що надані ТОВ “Unix CZ s.r.o.” звітні документи не пройшли в установленому порядку державну експертизу та не узгоджені з Державною інспекцією ядерного регулювання України, оформив з приватним підприємством акти здачі-приймання наданих послуг та відповідні фінансові документи для проведення оплати коштів за вказаним договором, що призвело до безпідставного перерахування грошових коштів ДП НАЕК “Енергоатом” в особі ВП “ЗАЕС” на рахунки комерційної структури на загальну суму 18 059 932,49 грн.

Наразі досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні триває та встановлюються інші особи, причетні до вчинення зазначеного злочину.

Джерело: Прес-служба прокуратури Запорізької області