Підсумки візиту генпрокурора до Запоріжжя

21687051_606646669459474_59822146547468410_o

20 вересня, Запоріжжя, відвідав Генеральний прокурор України Юрій Луценко, який став головним ньюз-мейкером на цьому тижні. 

Сигнал місцевій владі та бізнесу — грайте за правилами

Зовсім нещодавно, у червні місяці, прокуратура Запорізької області, довела у суді провину поплічників “смотрящего” Анісімова. Олену Бондаренко, колишню депутатку Запорізької міськради (Партія регіонів) суд визнав винною та засудив до 7 років позбавлення волі, а особистого охоронця Анісімова, Андрія Гречковсько суд визнав винним у навмисному вбивстві й навмисному завданні тяжкого тілесного ушкодження, тому колишнього охоронця Анісімова — Андрія Гречковського, засудили до 12 років тюремного.

А вже цього тижня у прокуратури виникли питання до запорізького бізнесмена Юрія Комісарова – керівника «Запоріжзв”язоксервісу», який, свого часу, потерпав від тиску з боку “смотрящего” Анісімова. Прокуратура підозрює Юрія Комісарова у фінансових махінаціях.

Згадали й про колишнього міського голову Запоріжжя Олександра Сіна, екс-мера Запоріжжя Олександра Сіна, якого підозрюють у тому, що він не зупинив незаконне надання 2,5 гектарів землі у Великому Лузі під забудову.

Виходячи з вищенаведеного, можна зробити висновок, що прокуратуру не влаштовує ситуація, при якій місцевий бізнес і влада, у погоні за прибутками, часто дозволяють собі грати не за правилами.

Пріоритет №1 – боротьба з оргзлочинністю

Пріоритетом у роботі прокуратури Запорізької області, Генеральний прокурор України визначив боротьбу з організованною злочинністю, що займається бандитизмом, рекетом, вимаганням, тощо.

За словами Луценка, сьогодні в області відновлена справа по етнічному злочинному угрупованню, щодо скоєння замаху на вбивство, у якому підозрюваними є 4 особи, справу попереднє керівництво прокуратури області закрило, незважаючи навіть на наявністьі експертизи ДНК, на сьогоднішній день, знайдено зброю, в суді вирішується питання про взяття підозрюваних під варту.

Окрім цього, на сьогоднішній день стосовно підозрюваних, учасників так званої банди «Тучі» в Мелітополі застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, 5 осіб які займались класичним рекетом, сукупність доказів у справі дозволяє нам сказати, що ця група буде ліквідована.

«Це загальна тенденція до очищення південноукраїнських областей організованих загальнокримінальних груп», – зазначив Юрій Луценко

Генпрокурор — волонтер

1(1395)

Після брифінгу, Юрія Луценка, взялися вітати запорізькі волонтери. Особливу увагу Луценко приділяє 55-й артилеристській бригаді, що знаходиться у нашому місті, і це не дивно, бо у 2014-2015 роках, у цій бригаді служив і воював його старший син.

Отримав допомогу від генпрокурора і військовий з Бердянська, Олег Мамошин, який був тяжко поранений у зоні бойових дій.

Луценко, коли дізнався про складні життєві обставини Олега, вирішив допомогти воїну та його родині — тепер у них з’явиться власне житло, квартира у Бердянську. До цього часу, родина Олега не мала власного житла, а місцева влада ігнорувала його потреби, тому й така увага до цієї ситуації.