Підведено підсумки конкурсу «Енергоефективність та енергозбереження очима молоді»

У Запорізькому Медіа Центрі відбулося підведення підсумків конкурсу «Енергоефективність та енергозбереження очима молоді».

SICH8795_новый размер

 

Протягом місяця на конкурс було подано 13 проектів від студентів вузів та коледжів міста, серед яких члени журі вибрали шість найкращих. Їх і презентували автори в понеділок.

Конкурс пройшов за підтримки Громадянської мережі ОПОРА, КУ «Запорізький обласний центр молоді», Запорізького Медіа Центру та Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

За результатами заходу журі обрали трійку переможців. Третє місце зайняла студентка економіко-правового коледжу Аліна Сєліна. У неї був проект по практичному використанню енергії вітру. Друге місце – за студенткою Запорізької державної інженерної академії Кариною Левченко. Вона презентувала проект будівництва енергозберігаючої школи. І переможцем конкурсу став студент Таврійського Державного Агротехнологічного Університету – Владислав Ломиш. Він презентував запатентований проект із використанням комбінованої енергоекономічної системи керування вуличним освітленням. Суть проекту в тому, що вуличні ліхтарі включаються тільки тоді, коли до них підходить людина, а це значно економить електроенергію.

Трійка фіналістів отримала цінні подарунки від представників Громадянської мережі ОПОРА. А голова наглядової ради ТОВ “Токмак Солар Енерджі” Олександр Рєпкін, що він готовий профінансувати проект по вуличному освітленню. Єдине що запропонував підприємець науковця – це замінити звичайні лампочки на сонячні батареї. І тоді цей проект реалізується в одному із сіл Токмакцького району (Запорізька область)

Previous Image
Next Image

Сам переможець конкурсу – 19-ти річний Владислав Ломиш розповів, що дуже радий участі в даному проекті. Він також зазначив, що для молодого науковця головне – не тільки саме відкриття, але й його реалізація.

Катерина Коротченко – місцевий координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА зазначила, що кожний із презентованих проектів можна брати та реалізовувати в Запоріжжі.

Нагадаємо, що окрім Катерини Коротченко та Олександра Рєпкіна в журі також були Людмила Шанц – голова правління “Об’єднання житлово-комунальних кооперативів, співвласників багатоквартирних будинків “Вікторія”, яка відзначила презентацію Аліни Сєліної по практичному використанню енергії вітру. Експерт зазначила, що даний проект має цікаву подачу та чіткі розрахунки і заслуговує на реалізацію в найближчому майбутньому.