Повністю лояльних депутатів, які на всі 100% підтримують лінію фракції, не має жодна фракція в парламенті – “Опора”

24_10_parliament3_3

Показником лояльності депутатів є кількість голосувань, коли позиція депутата збігається з позицією більшості членів фракції. Лояльність кожного депутата варіюється від 100% до 0%.

Цілковито лояльних депутатів (на рівні 100%) не має жодна фракція. Однак для фракції найважливішим є наявність критичної маси депутатів, яка забезпечує фракції консолідовану позицію під час голосувань.

Громадянська мережа “Опора” вивела середній показник лояльності усіх депутатів до своєї фракції на основі аналізу їхніх голосувань. Найменш лояльними є депутати «Блоку Петра Порошенка» – у середньому рівень лояльності до фракції складає 70%. Це свідчить про те, що цій фракції важче даються домовленості про консолідовані голосування порівняно з іншими фракціями, незважаючи на те, що «Блок Петра Порошенка» демонструє один з кращих результатів за узгодженістю голосувань (82%).

Натомість найвищу лояльність (90%) проявляють депутати «Батьківщини», хоча показник узгоджених голосувань фракції є лише 68%. Це говорить про те, що «Батьківщина» не повною мірою використовує свій ресурс лояльності депутатів. Так само лояльність депутатів «Опозиційного блоку» (на рівні 83%) не конвертується в консолідовані голосування в сесійній залі (показник яких складає лише 31%). Показник лояльності решти партій співвідноситься з їхніми результатами щодо консолідованих голосувань.