Окупація Криму стала для Путіна стратегічним і геополітичним програшем на тридцятиліття вперед – політолог

Росія програла Україні з моменту окупації Криму, в якій Путін припустився трьох стратегічних помилок.

fvdfgthrthtrhtrh

Таку думку висловив аналітик, політолог-міжнародник Олег Пономарь під час прес-конференції в Укрінформі, організатором якої виступив Запорізький медіа-центр.

«В мить, коли Янукович втік. Путін і Росія вже програли, це був момент їх програшу – стратегічного, геополітичного – на десятиліття, двадцятиліття, тридцятиліття вперед. Далі кожен крок Путіна і Росії був програшним, тому що своїми подальшими діями він лише погіршував своє становище. Тобто, він вимушений брати Крим, аби Україна не вступила в НАТО разом з Кримом, коли він узяв Крим – він отримав санкції, потім він повинен брати Донбас, аби спробувати виміняти його на Крим, що знову погіршує його становище. Кожен хід йде гірше й гірше, і він заганяє себе все далі й далі», – сказав Пономарь.

За його словами, у мить, коли Путін брав Крим, він припустився трьох стратегічних помилок.

«Він не розраховував, що Америка і Європа буде настільки єдиною. Він вважав, що  у нього в Європі є досить країн лояльних до Росії, які зможуть заблокувати європейські санкції, якщо навіть американські санкції  будуть введені окремо без Європи. Вони не настільки страшні, тому що Америка не так важлива в плані економіки і торгівлі для Росії», – зазначив політолог.

Паномарь додав, що президент РФ вже ніяк не міг передбачити, що на окупованих Росією українських територіях не всі будуть раді так званому російському миру.

«Він думав, що там всі сплять і бачать, чекають російський мир, і лише він скаже: «Давайте ми до вас або ви до нас»,  всі вийдуть з квітами і прапорами і зустрічатимуть Росію», – додав він.

Політолог також зазначив, що Путін вже ніяк не чекав, що після окупації Криму і частини Донбасу український народ зможе об’єднатися і почати чинити опір російській агресії. 

«І третє, це наша внутрішня українська здатність до самоорганізації, наша здатність чинити опір, наше небажання йти знову в  стійло Росії. Волонтерський  рух, який почався, я вважаю безпрецедентним в історії, народ України, як мурашник забезпечував свою армію, починаючи від шкарпеток, закінчуючи бронежилетами і автоматами. Він не міг цього прорахувати», – додав Пономарь.