На Запоріжжі перевіряють законність виплат внутрішньо переміщеним особам

screenshot-www.zoda.gov.ua 2016-07-19 17-33-06

З початку проведення АТО Запорізька область прийняла 127,7 тисячі внутрішньо переміщених осіб, серед них: 86,1 тис. пенсіонерів, 6,2 тис. інвалідів, 13,8  тис. дітей.

За підсумками проведення верифікації всіх соціальних виплат з’ясовано,   що на обліку в області за станом на 14.07.2016 перебуває 111 тис. 163 осіб. Про це повідомив під час прес-конференції директор Департаменту соціального захисту облдержадміністрації Ігор Мещан.

Посадовець нагадав, що у лютому цього року Служба безпеки України поінформувала територіальні управління соціального захисту населення  про громадян із числа внутрішньо переміщених осіб, яким безпідставно оформлено довідки та соціальні виплати, з проханням розглянути  доцільність зупинення нарахувань і соціальних виплат цим громадянам.

На підставі цієї інформації органами соцзахисту населення проведено відповідну роботу, в результаті якої знято з обліку внутрішньо переміщених осіб  61,6 тис. громадян (у тому числі 4,9 тис. сімей, які отримували державну соціальну допомогу на суму 5,1 млн. грн.), органами Пенсійного фонду призупинено виплату пенсій 56,0 тис. пенсіонерам  на суму 101,0 млн. грн.  

За поновленням реєстрації та соціальними виплатами з березня по травень цього року звернулися 46,9 тис. внутрішньо переміщених осіб. Переважна більшість з них – пенсіонери.

Органами соціального захисту населення було призупинено надання   державної соціальної допомоги , у т.ч. на проживання, 4,9 тис. осіб,  а за підсумками перевірки поновлено 3,3 тис. осіб. Таким чином залишаються призупиненими  такі  виплати 1,6 тис. сімей  внутрішньо переміщених осіб.

На сьогодні місцевими органами виконавчої влади області утворено комісії з питань призначення/відновлення соціальних виплат ВПО. Прийнято на комісію   4227 заяв, обстежено фактичне місце перебування  1456 осіб.  Із загальної кількості заяв щодо поновлення виплат внутрішньо переміщеним особам лише 10 % складають отримувачі державної допомоги та адресної допомоги на проживання, які за станом на 14.07.2016 вже обстежені,  60 % з них виплату поновлено.  За словами посадовця, найбільше навантаження припадає на соціальні служби м. Бердянська та Бердянського району, які користуються чи не найбільшою популярністю у вимушених переселенців.

Ігор Мещан також поінформував про зміни в законодавстві, якими зокрема чітко визначено статус внутрішньо переміщеної особи, підстави для виплати соціальної допомоги тощо.

 

Повідомляє управління у справах преси та інформації Запорізької обласної державної адміністрації