Міська й обласна влада готові підтримувати учасників АТО, які хочуть займатися бізнесом

19243090_1568135379883742_6295871953134461841_o

У Запорізькому медіа-центрі відбувся круглий стіл «Власна справа для Учасника АТО». Участь у зустрічі взяли представники ветеранських організацій, міська та обласна влада, волонтери, аудитори. Зрештою головним завданням зустрічі було налагодити комунікаційний місток між різними представниками суспільства, які зацікавлені у вирішенні питання працевлаштування учасників бойових дій.

– На сьогодні у Запорізькій області понад 10 000 демобілізованих бійців, учасників АТО, і гостро стоїть питання працевлаштування хлопців. Проходить набір до поліції, Національної гвардії, Збройних сил, що дуже добре, але є потреба у хлопців у відкритті власної справи — говорить Олексій Сквордяков, керівник Запорізького Обласного Центру Допомоги Учасникам АТО

Як виявляється у місті та області діють програми підтримки малого та середнього бізнесу, хоча суми їх не великі, але вони дають змогу початківцям отримати безкоштовні консультації, підготувати якісно бізнес план, зрозуміти, який саме вид підприємницької діяльності актуальний на нашій території.

Previous Image
Next Image

За словами Володимира Жукова, директора департаменту адміністративних послуг та розвитку підприємництва міської ради,
у Запоріжжі діє така програма, хоча сума фонду фінансування міської програми й не значна, приблизно 750 тисяч гривень, але все ж в її рамках вдається проводити навчальні семінари, конкурси бізнес- проектів серед молоді до 35 років, але звичайно цього не достатньо. Проте, разом з канадським проектом “ПРОМІС” (“Партнерство для розвитку міст”), буде запроваджено окрему програму для стимулювання створення власного бізнесу, яка включає відкриття консультаційного центру, компенсації відсотків за кредити та інше.

Олександр Зубченко, начальник відділу по зв’язках з громадськістю Управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації, як успішний приклад навів Мелітополь, де створена власна охоронна агенція виключно з учасників АТО, яка вже має 20 постійних клієнтів, активним комунікаціям між ветеранами АТО та роботи волонтерського центра Побратим. Також подано проект змін до обласної програми з розвитку підприємництва обсяг її фінансування збільшено з 300 до 600 тисяч гривень, яке ще мають затвердити своїм голосування депутати Запорізької обласної ради.

І головний висновок зустрічі полягає в тому що потрібно взаємодіяти з різними гілками влади, бо є великий масив інформації який просто невідомий більшості громадян, наприклад, та ж грантова підтримка саме бізнес проектів.