Місцева влада готова до впровадження медичної реформи, та бажає більш тісного діалогу з Міністерством охорони здоров’я

jjkjkjkjkjkj

У Запорізькому медіа-центрі відбувся круглий стіл на тему: «Як готуються Запоріжжя та область до впровадження реформи охорони здоров’я?. Вище керівництво країни, депутати, громадськість, звичайні люди вважають, що медична галузь потребує невідкладної реформи, але попри таку одностайність, як серед громадян так і серед самих представників медичної галузі помітно певний острах.

Нагадаємо, що концепцію реформування медичної галузі в Україні, було презентовано ще восени минулого року Уляною Супрун, в. о. міністра охорони здоров’я України. Проте лише зараз, реформа може отримати реальний імпульс, якщо Верховна рада проголосує відповідні реформаторські закони, що дозволить реально розпочати зміни вже з 1 липня 2017 року і до 2019 року збудувати повністю дієву модель реформованої медичної галузі з реальним бюджетом.

Ми ж зробили першу спробу публічного обговорення реформи охорони здоров’я зібравши людей, які й будуть впроваджувати ці зміни на місцях. Зразу зауважимо, що попри певну критику, всі учасники круглого столу зійшлися на тому, що реформу потрібно запроваджувати, але є певний брак інформації.

Петро Кіяшко, голова Веселівської об’єднаної територіальної громади, зауважив, що реформа децентралізації влади теж починалася в умовах відсутності ідеального законодавства, яке “доганяло” процеси що відбувалися в громадах, тому час не потрібно гаяти, а проблеми вирішувати поступово в процесі змін.

І наостанок. Павло Ковтонюк, заступник міністра охорони здоров’я в інтерв’ю журналу “Фокус“, заявив, що за даними Світового банку та Всесвітньої організації охорони здоров’я , обсяг тіньових коштів в медичній галузі складає близько 50 мільярдів гривень.

Ми хочемо, аби тіньових коштів не залишилось. Скажу більше, бюджетних коштів на реалізацію реформи не вистачить, тобто ми кровно зацікавлені у виході значних ресурсів з тіні“, – зазначив заступник міністра.

Чим не стимул для впровадження реформи?