Мобілізація-2015: Запорізька область серед лідерів

Заступник обласного військового комісара по роботі з особовим складом полковник Михайло Логвінов.

У Запорізькій області проводиться призов військовозобов’язаних на особливий період у відповідності з Указом Президента України від 14 січня 2015 року “Про часткову мобілізацію”.

З початку першого етапу четвертої хвилі мобілізації в навчальні центри, військово-навчальні заклади Збройних Сил України відправлено дев’ять команд загальною кількістю понад 700 військовослужбовців, призваних під час мобілізації на особливий період. Усі вони пройдуть військово-професійну підготовку за відповідними військово-обліковими спеціальностями і після закінчення навчання будуть розподілені по визначених військових частинах Збройних Сил України. Про це під час прес-конференції у Запорізькому Медіа Центрі повідомив заступник обласного військового комісара по роботі з особовим складом полковник Михайло Логвінов.

За словами офіцера, особливістю першого етапу часткової мобілізації є значна кількість військовозобов’язаних добровольців. Вони самостійно прибули до районних чи міських військкоматів області для призову по мобілізації, більшість мають досвід проходження військової служби і високо мотивовані на захист Українського народу.

Станом на 03.02.2015 року до навчальних центрів, вищих навчальних закладів Збройних Сил України з обласного збірного пункту відправлено для проходження військової служби понад 700 солдат, сержантів та офіцерів запасу. За чим показником Запорізька область займає друге місце серед усіх регіонів України, – зазначив Михайло Логвінов.
Перший етап четвертої хвилі мобілізації триватиме 90 діб. За цей термін районні, міські військові комісаріати області повинні призвати майже 2800 військовозобов’язаних, в т.ч. до Збройних Сил України 1500 осіб та до Національної гвардії України 1300 осіб.
Часткова мобілізація полягає в призові на військову службу військовозобов’язаних лише до визначених військових частин Збройних Сил України. Призов здійснюють місцеві органи виконавчої влади через військові комісаріати, а резервістів – командири військових частин, в яких вони проходять службу у військовому резерві. Водночас керівники підприємств, організацій та установ у відповідності до чинного законодавства зобов’язані забезпечувати своєчасне прибуття їх працівників до військових частин або військових комісаріатів в установлені терміни.
Однак не усі представники місцевих органів влади та підприємств в достатній мірі проникли цим важливим напрямком. За інформацією Михайла Логвинова, у Запорізькому регіоні існують місця спалаху прихованого сепаратизму. Він заключається в тому, що деякі очільники сільських рад не тільки ігнорують вимоги законодавства з мобілізації, але й проводять підривну антиукраїнську діяльність, агітуючи проти мобілізації.
– На мій погляд, цим питанням потрібно вже займатися правоохоронним органам і СБУ, – зазначив Михайло Логвинов.
Що повинні знати військовослужбовці, призвані до лав ЗСУ та Нацгвардії…
Військовозобов’язані які будуть призвані на військову службу під час мобілізації, в особливий період, набувають нового юридичного статусу – військовослужбовці, внаслідок чого на них розповсюджуються пільги, передбачені Законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про соціальний і правовий статус військовослужбовців і членів їх сімей», Кодексу законів про працю України та інших нормативно-правових актів.
Мобілізації підлягають рядовий, сержантський та офіцерський склад запасу віком до 60 років. Це особи, які проходили строкову “військову служб}’ або службу за контрактом, які не проходили військову службу, але мають військово-облікову спеціальність, а також особи які проходили військову службу на офіцерських посадах, або закінчили військові кафедри Права і гарантії громадян, які призвані під час мобілізації:
– грошове забезпечення на рівні військовослужбовців за контрактом;
– соціальні та правові гарантії та пільги як для військовослужбовців;
– звільнення від процентів за кредитом та штрафних санкцій;
– збереження робочого місця, посади, заробітної плати на будь-якому підприємстві;
– виплата одноразової грошової допомоги при демобілізації;
– гарантоване державне страхування;
– збереження права на підприємницьку діяльність, звільнення від сплати єдиного соціального внеску;
– збереження та виплата пенсії на весь період служби під час мобілізації;
– надання переважного права залишитись на військовій службі.
Додаткові пільги для учасників АТО:
– надання статусу та пільг учасників бойових дій;
– збільшення в два рази грошового забезпечення;
– можливість вступу до вишів поза конкурсом дітям мобілізованих;
– присвоєння військових звань в достроковому порядку.
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації такі категорії військовозобов’язаних:
– заброньовані органами державної влади на період мобілізації;
– чоловіки на утриманні яких знаходиться 3-є та більше дітей до 18 років;
– визнані тимчасово непридатними для служби за станом здоров’я;
– жінки-військовозобов’язані, на утриманні яких перебувають діти до 16 років;
– зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують;
– народні депутати України.
Згідно зі ст. 336 КК України за ухилення від військової служби передбачено позбавлення волі строком від 2-х до 5-ти років.
Довідково:
У відповідності до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” військовослужбовці повинні неухильно виконувати правила військового обліку. Так згідно п. 10 ст. 38 цього Закону призовники та військовозобов’язані в разі зміни їх сімейного стану, стану здоров’я, адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи і посади зобов’язані особисто в семиденний строк повідомити про це орган, де вони перебувають на військовому обліку, а в свою чергу згідно п.7 ст. 38 медико-соціальні експертні комісії зобов’язані в семиденний строк повідомити відповідні районні (міські) військові комісаріати про призовників і військовозобов’язаних, яких визнано інвалідами.