Михайло Самусь: Або нас змусять прийняти поганий мир, або Росія буде наступати, бо не досягла головної мети — знищення української держави

Фото: Владимир Марус

7 серпня з окупованого Криму надійшла інформація, що зупинена робота пропускних пунктів на адміністративному кордоні між Україною та окупованим півостровом.

Одночасно з цим у соцмережі почала з’являтися інформація про пересування російської військової техніки, а Джанкой, начебто, повністю оточили російські війська. Разом з тим, у мережі поширювалися дві версії причин цих подій. Перша — це проникнення в Крим озброєної диверсійної групи з України, друга – дезертирство російських військових.

Як би там не було, причина це другорядна річ, військових аналітиків та суспільство цікавить, чи призведе це до нового витку агресії Росії проти України.

До застосування сили кремль підштовхує ускладнення економічної ситуації у Росії, заявив у студії телепроекту “Крим.Реалії” Михайло Самусь, заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння з міжнародних питань:

– Формально, це підготовка до військових навчань Каскад-2016, які пройдуть у вересні цього року. Це стратегічні навчання у яких візьмуть участь не лише Південний військовий округ, але й інші військові округа.
Офіційна задача цих навчань, перевірка боєготовності збройних сил Росії на південно-західному напрямку, ми знаємо, що це, мабуть, не оборонні можливості, а тому будуть відпрацьовуватися наступальні дії у напрямку України.

Інша справа, чи можуть ці навчання перерости у наступальну операцію. Також ми відзначаємо нарощування військових угруповань навколо України на всіх напрямках, не тільки кримський, а й Донбаському та Київському.

Ми знаємо визначення загрози — це можливості та наміри сторони агресора. Так ось, можливості та наміри є, залишилося визначити час.
Ситуація розвивається таким чином, що або нас змусять прийняти поганий мир, або дійсно, Росія буде наступати, тому що вона не вирішила головного завдання – знищення української держави.


Олексій Мельник, співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова, трохи обережніший у прогнозах. В інтерв’ю інтернет-виданню Depo.ua він заявив наступне:

– Такі приготування не дають підстав на 100% стверджувати що наступ буде. Але підґрунтя готується і, питання залишається чи поступить команда і коли. Прорахувати логіку “кремлівських калькуляторів”, передбачити наступні кроки на основі розумної логіки неможливо. Єдине, що відомо непевно це – непрогнозованість сьогоднішнього російського керівництва. А тому, слід бути постійно готовим до найгіршого сценарію, навіть якщо він виглядає нелогічним.

Тож висновок очевидний – керівництву держави та українському суспільству слід готуватися до захисту своєї країни, а грім війни може загуркотіти не лише на Донбасі.