Круглий стіл: «Розвиток сфери енергоефективності та запровадження у Запоріжжі та області енергосервісу, як інструменту інвестування в термомодернізацію будівель бюджетної та житлової сфери»

Енергофорум

19 травня об 11.00 у Запорізькому медіа-центрі відбудеться круглий стіл на тему: «Розвиток сфери енергоефективності та запровадження у Запорізькій області енергосервісу, як інструменту інвестування в термомодернізацію будівель бюджетної та житлової сфери»

Спікери:

  • Костянтин Бриль, голова Запорізької обласної державної адміністрації;
  • Сергій Мішок, перший заступник міського голови Запоріжжя;
  • Борис Борисов, перший заступник Запорізької обласної державної адміністрації;
  • Микола Бєлий, депутат міської ради, заступник голови комісії з питань життєзабезпечення Запорізької міської ради;
  • Людмила Шанц, член Нацради з питань створення та забезпечення функціонування ОСББ при Кабінеті міністрів України

У ході дискусії та круглого столу будуть озвучені основні важливі ініціативи та пропозиції щодо Енергоефективного плану заходів у Запоріжжі та області.

Будуть почуті думки експертів, представників міської та обласної влади щодо того, що вже зроблено на сьогоднішній день і що планується зробити найближчим часом, аби створити умови для запровадження механізму енергосервісу, що стане запорукою проведення енергосервісними компаніями масштабної термомодернізації найбільш вразливої та проблемної сфери – бюджетних установ.

Місце проведення: вул.Патріотична 49, ауд.27, (пл..Фестивальна, обласний центр молоді, 2 поверх)

громадська медіа-платформа “Запорізький медіа-центр”.

Для інформації:

У Києві відбувся II Форум енергоефективного партнерства, організованого за ініціативи Держенергоефективності.

Цього року понад 600 учасників з різних регіонів країни об’єдналися на одній великій дискусійній платформі, щоб обговорити надважливі питання енергонезалежності країни, стрімкого розвитку сфери енергоефективності та запровадження в Україні енергосервісу, як інструменту інвестування в термомодернізацію будівель бюджетної та житлової сфери.

«Наше з вами завдання – стати повністю енергонезалежною державою. У нас достатньо наших ресурсів, достатньо наших можливостей, які дозволять нам бути абсолютно енергонезалежними, розвивати альтернативну енергетику, робити багато речей щодо заміщення традиційних джерел енергії. Я вірю у те, що ми зробимо це у  середньостроковій перспективі», – заявив Володимир Гройсман, вітаючи учасників заходу.

Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, наголосив на важливості об’єднання зусиль усіх гілок влади, міжнародних партнерів, громадськості у напрямку прискорення проведення реформ у сфері енергоефективності. Він також нагадав: «Завдяки впровадженню заходів з енергоефективності у будівлях та тепломережах можна зменшити використання газу для потреб опалення майже на 11 млрд м3».

У свою чергу, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук підкреслив, що найбільш енергоємною в країні є сфера житлових будівель – 80% будинків потребують комплексної термомодернізації, що дозволить щорічно скорочувати близько 8 млрд м3 газу, а бюджетних установ – 800 млн м3 газу. «Тому сьогодні потрібно бути максимально енергоощадними та вкладати кошти в утеплення житла», – зазначив він.

“Форум символізує міцне партнерство усіх гілок влади, місцевих громад та бізнесу. Минулого року ми почали працювати над підвищенням енергоефективності у житлових будівлях. І за рік роботи досягли значних результатів: 120 тисяч українців долучилися до утеплення власних осель та взяли «теплих» кредитів на суму 1,6 млрд грн., прийнято 146 місцевих програм додаткового відшкодування за цими кредитами, проведено безліч інформаційних кампаній по всій території країни. Таким чином, Форум енергоефективного партнерства довів, що тільки єдність Уряду та місцевої влади – запорука успіху національного утеплення та проведення реформ у сфері енергоефективності», – пояснив Голова.

“Ініціюючи проведення Форуму, ми поставили за мету продовжити тісну співпрацю з місцевими органами влади, започатковану ще минулого року. Адже рік спільної роботи був надзвичайно плідним: прийнято 146 місцевих програм з відшкодування частини відсотків чи суми “теплих” кредитів, у процесі розробки – ще близько 100 програм. Це сприяло збільшенню кількості учасників програми з утеплення житла. І сьогодні, підписуючи меморандуми, ми започатковуємо співпрацю з місцевою владою у напрямку запровадження механізму енергосервісу, що стане запорукою проведення енергосервісними компаніями масштабної термомодернізації найбільш вразливої та проблемної сфери – бюджетних установ”, – наголосив Голова Агентства Сергій Савчук.

Сергій Савчук також нагадав, що потенціал скорочення газу в бюджетній сфері завдяки енергомодернізації становить до 50%. “Це майже 800 млн мзаощадженого газу в рік та потенційний ринок енергосервісу обсягом близько 5 млрд доларів”, – зауважив він.