Збільшення мінімальної заробітної плати не вплине на призначення субсидій у наступному опалювальному сезоні

18076814_1503820296315251_1697760541533818622_o

Опалювальний сезон позаду, від попередніх років він відрізнявся вартістю тарифів, та різким збільшенням сімей, що отримують підтримку з державного бюджету. То ж Запорізький медіа-центр вирішив організувати прес-конференцію: Чи вистачило субсидій на всіх хто потребує допомоги, та яких змін чекати у наступному опалювальному сезоні? Участь в якій взяли Галина Остапенко, заступник керівника департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради та Лілія Єрохова, Заступник начальника управління соціальних гарантій, державної соціальної допомоги Департаменту соціального захисту населення ЗОДА

За словами Лілія Єрохової 364 тисячі домогосподарств звернулися за субсидіями у минулому році, а це майже 60% від загальної їх кількості. З них вперше за субсидіями звернулися 33% домогосподарств. Середній розмір субсидії збільшився і складав приблизно 2000 гривень, а загальна сума фінансування з державного бюджету склала 213 мільйонів гривень.

Багатьох людей хвилює питання, яким чином на призначення субсидії вплине зростання мінімальної заробітної плати, і тут Лілія Єрохова заспокоює, інформуючи, що підняття мінімалки, ніяк не вплине на субсидії у 2017 році, тому що при нарахуванні допомоги враховуються доходи за минулий календарний рік.

Що стосується самого міста Запоріжжя, то, як повідомила Галина Остапенко, заступник керівника департаменту соціального захисту населення Запорізької міськради, на 1 квітня, по місту Запоріжжю, було 145 тисяч 977 сімей які звернулись та отримали субсидію, 4000 сім’ям було відмовлено у допомозі. Основна причина відмови — це достатній рівень доходів.

Previous Image
Next Image

У порівнянні з минулим роком, кількість отримувачів субсидій Запоріжжі збільшилась на 60 %. А якщо згадати 2015 рік, то отримували субсидії всього 22 тисячі сімей.

Відзначимо, що є проблема в отримані субсидії сім’ями, які орендують житло, але не мають відповідного договору оренди, але ті хто мають такий договір, а це приблизно 200 запорізьких родин — оформили та отримують субсидію.

Завітали на прес-конференцію й представники ОСББ зокрема Людмила Шанц, голова правління громадської організації “Об’єднання житлово-будівельних кооперативів, співвласників багатоквартирних будинків “Вікторія” та Дмитро Коба, голова ОСББ “Квіткова алея ”

Так за словами Дмитро Коби, їх об’єднання має, проблеми з відшкодуванням компенсації субсидій та пільг з державного бюджету, і затримка по їхньому об’єднанню у компенсації становить вже п’ять місяців.
Галина Остапенко ж запропонувала розглянути звернення голови ОСББ та знайти шляхи вирішення проблеми, але ж настільки ми зрозуміли, питання окрім уваги зі сторони місцевої влади насамперед потребує законодавчого унормування.
Людмила Шанц: «Відшкодування ОСББ витрат за надані пільги та субсидії має здійснюватися з дня, визначені загальними зборами як початок здійснення самозабезпечення або обрання керівника, іншого виконавця послуг.
ОСББ надають в управління соціального захисту населення виписки з рішення загальних зборів співвласників про забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку самостійно шляхом самозабезпечення і / або обрання управителя, іншого виконавця послуг і копії листа-звернення ОСББ до такого виконавця послуг з повідомленням про прийняте рішення.”