За кожного неоформленого співробітника передбачено штраф у розмірі 96 000 гривень

16325625_1212809102136798_887620437_o

Лариса Церетелі, голова ГО «Центр медіації «Точка зору», аудитор, під час прес-конференції у Запорізькому медіа-центрі розповіла, що чекає на бізнес у 2017 році, у зв’язку зі змінами в оподаткуванні.

Масове закриття ФОПів, які не здійснювали підприємницької діяльності, не спричинить негативного впливу на економіку

За неофіційною інформацією, говорить пані Лариса, у запорізькій області за грудень-січень, припинили свою діяльність близько 7000 підприємців, але щоб розібратися у причинах, що спонукали людей до закриття, потрібно відповісти на три запитання. Хто припинив підприємницьку діяльність і чому, та до чого це призведе?

Перша причина. У податкове законодавство внесені зміни, відповідно яких, з 1 січня , 2017-го року, підприємці, що перебувають на загальній системі оподаткування, зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок (внесок у пенсійний фонд), не залежно від того, чи є у них прибуток. Заради справедливості, потрібно сказати, що такі ж підприємці, що обрали спрощену систему оподаткування, тобто на єдиному податку, вже приблизно 15 років сплачують єдиний соціальний внесок незалежно від того, чи є в них прибуток. Тобто, з 1 січня, підприємців, на різних системах оподаткування, поставили в однакові умови.

То чому ж почалося масове закриття? Тому що підприємці, які зареєстровані, але діяльності не здійснювали, не платили ЄСВ, і виявляється у нас таких дуже багато, вирішили припинити свою діяльність.

Чому вони цього не робили раніше? До недавнього часу, зареєструвати припинення підприємницької діяльності було процедурою складною, нервовою та дорогою. Зараз же процедура реєстрції припинення підприємницької діяльності у реєстратора триває близько 30 хвилин.

Тому, підсумовуючи, зачиняються підприємці, які протягом останніх 2-9 років діяльності не здійснювали, робочих місць не створювали, податків і соціальних внесків не сплачували, відповідно негативні наслідки для економіки відсутні.

Про “мінімалку” у 3200 гривень

Загальне правило таке, якщо найнятий співробітник працює на основному місці роботи, і він відпрацював повний робочий час, то його заробітна плата не може були меншою за мінімальну.

Але у випадку коли співробітник відпрацював не повний бюджет часу, або працює за сумісництвом, він може отримати меншу заробітну плату. При цьому сума ЄСВ складе ті ж 704 гривні, при умові що цей працівник зареєстрований на основному місці роботи.

Штрафи за порушення трудового законодавства.

Сума штрафу у 320 тисяч гривень, яку підхопили ЗМІ, застосовується лише у тому випадку, коли підприємці не дають провести перевірку своєї діяльності, у даній ситуації – інспекції з праці, які здійснюють перевірку на наявність неоформлених, співробітників. Відповідно, щоб не отримати подібних штрафів потрібно надати можливість комісії здійснити свою перевірку.
Якщо перевірка встановить факт, що на підприємстві працюють неоформлені співробітники, за кожного такого “нелегала” передбачено штраф у розмірі 96 000 гривень.

Неприбуткові організації

Зміни чекають і на неприбуткові організації, які також будуть у 2017 році подавати фінансові звіти.