Запоріжжя, Мелітополь та Бердянськ обрали мерів без суттєвих порушень – ОПОРА

16-11У Запорізькій області вибори в регіоні пройшли без суттєвих порушень . Про це повідомив координатор виборчих програм Дмитро Арабаджиєв, на прес-конференції у Запорізькому медіа центрі. У порівнянні із 25 жовтня, протягом дня повторного голосування спостерігачі ОПОРИ зафіксували загальне зменшення кількості порушень в діяльності виборчих комісій та інших суб’єктів виборчого процесу.

За його словами, явка в середньому складала трохи більше 30 відсотків по області.  У Запоріжжі вона склала 36,6 %. Траплялись випадки, які мали ознаки порушень – люди зі списками біля дільниць, відзначали тих,  хто проголосував і представлялись журналістами одного з відомих друкованих видань у місті.  Також  в Мелітополі на дільницях були невідомі зі стрічками «Охрана порядку». 

На ранок вже були відомі результати виборів у Запоріжжі.  Так, Володимир Буряк отримав 58,48% голосів,  Микола Фролов – 41,52%.

Зниження явки виборців на повторному голосуванні відображає специфіку та інтенсивність перебігу передвиборчої кампанії на повторному голосуванні в окремих територіальних громадах і не може трактуватися як факт зниження суспільної легітимності результатів волевиявлення чи зростання недовіри громадян до інституту виборів.

Громадянська мережа ОПОРА закликає правоохоронні органи належним чином розслідувати окремі випадки та інциденти грубого порушення принципів і норм виборчого законодавства (зокрема у Києві, Білій Церкві, Запоріжжі та Дніпропетровську) у день голосування, а також факти перешкоджання законній діяльності офіційних спостерігачів (грубі порушення прав спостерігачів ОПОРИ були зафіксовані у Києві та Дніпропетровську).

Висновки ОПОРИ ґрунтуються на результатах довготермінового та короткотермінового спостереження, критеріях та принципах демократичних виборів, які викладено в документах Венеціанської Комісії, Копенгагенської конференції та Організації з Безпеки та Співробітництва в Європі (ОБСЄ). Кінцеві висновки щодо чергових місцевих виборів будуть опубліковані Громадянською мережею ОПОРА лише після оголошення результатів виборів та завершення всіх процедурних дій територіальнимивиборчимикомісіями.