До популяризації військової служби за контрактом долучається громадськість

fotoВ умовах продовження бойових дій на сході країни питання якісного комплектування Української армії, насамперед за рахунок військовослужбовців за контрактом, залишається вкрай актуальним. Тому за ініціативою обласного військкомату та Запорізької ради ветеранів АТО йому присвятили засідання круглого столу, яке відбулося в облдержадміністрації. В обговоренні взяли участь не лише військові та представники влади, а й депутати, волонтери, рідні учасників АТО.

Як підкреслив заступник обласного військового комісара по роботі з особовим складом і громадськістю полковник Михайло Логвінов, керівництво держави визначило пріоритетним напрямком комплектування Збройних Сил України військовослужбовцями за контрактом. Для підвищення мотивації військовим суттєво – в 2 – 2,5 раза збільшено заробітну плату, забезпечено соціальний пакет, передбачено пільги.

Офіцер повідомив, що Запорізькій області на І квартал цього року плановим завданням визначено відібрати 830 осіб на військову службу за контрактом. Наразі підписали контракт 63 чоловіки, ще 145 проходять медичний огляд та професійно-психологічний відбір. 

Для успішного виконання цього завдання облдержадміністрація та облвійськкомат прийняли рішення про проведення спільних інформаційно-ро’зяснювальних заходів, такі ж рішення готуються на рівні територій. Та все ж, на думку Михайла Логвінова, до цієї роботи повинна підключитися широка громадськість.

– Як свідчить історія,  лише боєздатна  армія здатна захистити державність, наш мир і спокій. І успіх залежить від усіх нас. Сьогодні ми не повинні з’ясовувати,  хто скільки зробив, не ділити на «ваших» і «наших», а об’єднати зусилля,  – закликав присутніх офіцер.

Підтримав заклик голова ради ветеранів АТО при облдержадміністрації В’ячеслав Зайцев. Він звернув увагу, що невдовзі очікується повернення до 10 тисяч учасників АТО, призваних під час часткової мобілізації. Враховуючи кризовий стан економіки та зростання безробіття, військова служба за контрактом для багатьох може стати альтернативою. Тому, на його думку, варто зосередити  ро’зяснювальну роботу в середовищі демобілізованих, тим більше що вони вже мають відповідну підготовку і бойовий досвід. 

Учасники круглого столу торкнулися й інших питань. За підсумками їх обговорення вирішено підтримати низку висловлених пропозицій, зокрема провести круглий стіл щодо соціального захисту сімей загиблих учасників АТО, а також зміни до законопроекту про учасників війни, які стосуються позбавлення статусу учасника бойових дій тих військовослужбовців, яких звільнили з армії за аморальні та асоціальні вчинки.