В Україні планують створити Національний Фонд підтримки життєздатності організацій громадянського суспільства

%d0%be%d0%b1%d1%81%d1%8d

Днями у Дніпрі відбувся регіональний круглий стіл-обговорення:” Запровадження механізмів інституційної підтримки ОГС в Україні”.

Відкритий діалог з представниками громадських організацій, експертами та держслужбовцями організували Адміністрація Президента України, ОБСЄ та Кабмін.

У обговоренні, окрім регіональних делегацій, взяли участь: Олександр Ярема, заступник Міністра молоді та спорту, Ольга Озьорна, відділ розвитку громадянського суспільства, офіс Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Любов Паливода, президент Творчого центру ТЦК, експерт ОБСЄ, Тетяна Потопальська, голова комітету прямого та непрямого оподаткування, експерт ОБСЄ, Олександр Вінніков, радник з правових питань, мережа європейського права.

Громадським організаціям було презентовано та запропоновано розглянути ряд пропозицій для кращого забезпечення розвитку громадянського суспільства, на прикладі міжнародного досвіду. Також були озвучені основні джерела фінансування ОГС та проблеми пов’язані з їх життєздатністю в Україні.

Загалом, у присутніх, було спільне бачення щодо необхідності створення в Україні Національного фонду підтримки розвитку ОГС. Важко сперечатися з тим, що майбутній фонд повинен бути відкритим для співпраці та прозорим для звітності. Саме це дасть змогу сформувати правління Фонду, яке матиме довіру серед представників громадянського суспільства, а це, як показує досвід, важке завдання. Недовіра та взаємозвинувачування, залишаються нормою для чималої частини представників громадянського суспільства.

Більшість представників громадських організацій та експерти підтримали ініціативу держави, взяти на себе відповідальність за практичне втілення Національної стратегії розвитку громадянського суспільства та фінансово підтримати життєздатність громадських організацій. Але, поруч з цим, потрібно розробити зрозумілий більшості, алгоритм отримання такої фінансової підтримки громадськими організаціями, щоб уникнути необґрунтованої критики, на яку падкі деякі “активісти”, що все життя “воюють”, забуваючи створювати.

Тож, поки що, ідея створення Національного фонду підтримки ОГС проходитиме подальше обговорення у регіонах. Тому закликаю всіх небайдужих, конструктивних громадян, та лідерів громадських організацій до діалогу.

Маю надію, що створення Національного фонду України підтримки ОГС дозволить ефективно розвиватись громадським ініціативам та стане реальним механізмом реалізації Національної стратегії розвитку громадянського суспільства.

Previous Image
Next Image