Вже у травні запоріжці зможуть подати свої проекти, спрямовані на розвиток міста в рамках громадського бюджету

17311201_1465837263446888_7774927961761462534_o

Починаючи з 2016 року у Запоріжжі впроваджується “Бюджет участі”, який дає можливість запоріжцям отримати фінансування для реалізації своїх проектів, які покликані зробити наше місто кращим.

За підсумками 2016 року визначено 21 проект переможців на загальну суму 5 мільйонів гривень, а реалізовані вони будуть вже в цьому році. У 2017 році розмір Громадського бюджету збільшено удвічі, і складе – 10 мільйонів гривень, фінансуватися він буде з бюджету Запоріжжя наступного року.

Свої проекти громадяни зможуть подати з 1 по 31 травня. Про це розповів під час засідання за круглим столом «Форми участі громадськості та комунікації влади з громадськістю: Громадський бюджет і е-петиції. Фінансова звітність неприбуткових організацій », організованого Запорізьким Медіа Центром, начальник управління внутрішньої політики, преси та інформації Володимир Головешко.

Важливим завданням влади є сприяння розвитку суспільних відносин, громадянського суспільства. Люди повинні мати можливість розвивати свої ініціативи та ідеї. Головний принцип Громадського бюджету – городяни дійсно починають замислюватися над тим, що кожен може зробити для рідного міста, свій внесок в його розвиток.


За підсумками минулого року понад 20 тисяч людей взяли участь у голосуванні за запропоновані проекти. В цьому році вже буде видно перші результати й те, як буде змінюватися місто з ініціативи його жителів, – зазначив Володимир Головешко.

Юлія Паскевська, член Координаційної ради з питань громадського бюджету міста Запоріжжя, закликає людей більш уважно ставитися до підготовки проектних пропозицій, пам’ятаючи що вони повинні стосуватися лише нашого міста, а також повинні мати кількісні розрахунки.
Варто відзначити, що проекти- переможці за підсумками 2016 року, подані жителями Запоріжжя, переважно спрямовані на облаштування місць для дозвілля дітей, заняття спортом і упорядкування міста.

Голосування по проектах, проходитиме з 1 по 30 травня. Передбачено електронне голосування та голосування спеціальними бланками.

Згідно з положенням Громадського бюджету, одна людина може віддати свій голос тільки за один проект в електронному вигляді або ж на спеціальному бланку за пред’явленням паспорту.

Оскільки події Запорізький медіа центр відвідують окрім ЗМІ – представники громадських організацій, користуючись нагодою ми вирішили приділити увагу ще й питанню фінансової звітності неприбуткових громадських організацій.

До участі у прес-заході були запрошені Тетяна Гаман, головний державний інспектор відділу комунікацій ГУ ДФС у Запорізькій області та Лариса Церетели, член Громадської ради при ДФС у Запорізькій області, аудитор, громадський діяч

За словами Тетяни Гаман, неприбуткові організації разом із звітом Про використання прибутків та доходів в обов”язковому порядку подають ще й фінансовий звіт, і це новий вид звітування перед державою. Раніше подібні фінансові звіти подавалися за бажанням.

Лариса Церітелі стверджує, що фінансова звітність, насправді, потрібна самим громадським організаціям, бо це сприятиме зростанню їх репутації, як серед грантодавців, так і суспільства.

По суті така звітність дасть змогу громадським організаціям легше залучати фінанси для реалізації проектів.

Також Лариса Церітелі вважає, що у Запоріжжі варто створити онлайн-ресурс та аналітичну групу, яка буде готувати та оприлюднювати результати діяльності громадських організацій, у тому числі фінансові звіти, які звісно повинні бути адаптовані для публічного оприлюднення.