Бюджет міста Запоріжжя забезпечує пільговий проїзд учасників бойових дій та інвалідів війни

16601800_1427327360631212_8635677774353841471_o


Сьогодні, прес-конференція у Запорізькому медіа-центрі на тему :” На яку соціальну допомогу можуть розраховувати громадяни у 2017 році?”, відбулася у незвичному форматі.

До нас приєдналася багатодітна родина вимушених переселенців з Донбасу, які були змушені покинути свою домівку та постали перед труднощами у пошуку житла, а також, сподіваємось, тимчасовою відсутністю фінансової допомоги.

Тому учасники заходу вирішили приділили увагу саме вимушеним переселенцям та учасникам бойових дій.

Катерина Кривошей,заступник Департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної адміністрації, говорить, що адресна фінансова допомога на проживання для вимушених переселенців, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, на жаль, на сьогодні, поки що, державою не забезпечується.

Стосовно місцевих програм, то тут ситуація виглядає більш оптимістично.

У нас є обласна програма “На зустріч людям”, яка розроблена і працює до 2012 року. Програма розрахована лише на мешканців Запоріжжя, але на сьогодні у програму внесені зміни, і люди, які зареєструються у місті також можуть звернутися за матеріальною допомогою. Мінімальний розмір якої становить 1500 гривень, максимальний у пять разів вищий – говорить Катерина Кривошей

Місто Запоріжжя, а точніше, місцева влада, також має ряд програм, які покликані підтримувати як учасників бойових, їх родини так і переселенців.

Так у 2017 році в міській комплексній програмі передбачено близько трьох мільйонів гривень, на додачу до тих державних гарантій, на оплату тим комунальним закладам, які надають житло для вимушених переселенців.
На сьогодні близько 700 таких людей проживають у гуртожитках.

Що стосується пільгового проїзду у міському транспорті, то міським бюджетом виділено 61 мільйон гривень на компенсацію за проїзд всім пільговим категоріям, включаючи інвалідів війни та учасників бойових дій.

Крім того, за словами Ольга Полковникової, начальника Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради у 2015 році у Запоріжжі прийнято рішення, що кожен учасник бойових дій отримає разову матеріальну допомогу у розмірі 3000 гривень. У 2015 році таку допомогу отримали 1920 громадян, у 2016 році — 1458. Отримують допомогу від міста й інваліди війни – місто сплачує 50% вартості комунальних послуг, а інші 50%, відповідно да закону, сплачує держава.

Окрім того, у перес-конференції взяли участь Марія Вільхова, психолог ГО “Відновлення”, Анастасія Перепелиця, ГО “Центр зайнятості вільних людей”, Юлія Паскевська, керівник “асоціації фахівців психологічної допомоги” та Світлана Алєксєєва координатор “Центру допомоги ветеранам АТО “Побратим”, Мелітополь та інші.

P.S.

Вже після прес-конференції нам повідомила Ольга Полковникова, що питання багатодітної родини вже вирішується і найближчим часом ми повідомимо усі подробиці.