Багатотонних руйнівників доріг не зупиняють навіть великі штрафи

4

На сьогоднішній день зберігається тенденція щодо перевищення великоваговими транспортними засобами нормативних вагових параметрів, що призводить до значної руйнації автомобільних доріг загального користування Запорізької області, особливо в денний час, коли температура повітря перевищує 28 градусів. Повідомляє прес-служба САД у Запорізькій області

За результатами роботи 2-х пересувних комплексів габаритно-вагового контролю (ППГВК), встановлених на дорогах загального користування державного значення Н-08 Бориспіль-Дніпропетровськ-Запоріжжя та М-14 Одеса-Мелітополь-Новоазовськ, поблизу м. Бердянськ, в поточному році, вже перевірено 1 740 транспортний засіб, з них у 61 виявлено порушення вагових параметрів. Накладено стягнення у розмірі 11 162 євро, з яких, на сьогодні, сплачено – 54 014 гривень

І хоча на минулому тижні працював лише один ваговий комплекс (у зв’язку з несправністю іншого), за цей період було перевірено 16 вантажівок. Зокрема, задля забезпечення повноцінного нагляду за порушниками Службою автомобільних доріг у Запорізькій області у найближчі дні планується відновити роботу другого пересувного комплексу.

Нагадуємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 869 внесені зміни до пункту 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, доповнивши його абзацом такого змісту:

Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11т, здвоєні осі – понад 16т, строєні осі – понад 22т або фактичною масою понад 40т (для контейнеровозів – навантаження на одиночну вісь – понад 11т, здвоєні осі – понад 18т, строєні осі – понад 24т або фактичною масою понад 44т, а на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією для них маршрутах – понад 46т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється.

Забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7т або фактичною масою понад 24т автомобільними дорогами загального користування місцевого значення».

Також нагадуємо, що з початку червня п.р. на дорогах загального користування, на час спекотної температури повітря (більше 28 градусів), введено обмеження для руху великовагових транспортних засобів, масою понад 24 т та навантаженням на вісь 7 т, з 8 год. 00 хв. до 20 год. 00 хв.