АМУ очікує прийняття закону про службу в органах місцевого самоврядування як важливого кроку на шляху децентралізації

2489

19 січня очікується розгляд Верховною Радою України проекту Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№2489).

Законопроект передбачає такі основні положення:

  • поширення дії Закону як на осіб, які призначаються за конкурсом, так і на осіб, які обираються на посади;
  • регулювання всіх основних питань і не містить відсилань на Закон України «Про державну службу»;
  • підзаконні нормативно-правові акти повинні видаватися відповідними радами;
  • державні органи не можуть здійснювати вирішальний вплив на діяльність органів місцевого самоврядування, визначати законність дій чи бездіяльності органів місцевого самоврядування може лише суд;
  • перехід значної частини кадрових повноважень від міського голови до керуючого справами виконавчого комітету, який призначається за конкурсом (крім колективів до 20 службовців);
  • посадові оклади працівників органів місцевого самоврядування повинні встановлюватися на підставі рішення відповідної ради; законом визначаються лише мінімальні гарантії справедливої оплати праці (відносно мінімальної заробітної плати) та співвідношення між категоріями посад.

Асоціація міст України, яка брала активну участь у розробці цього законопроекту, доклала максимальних зусиль до забезпечення врахування у проекті інтересів місцевого самоврядування та його автономного по відношенню до держави статусу. АМУ переконана, що прийняття законопроекту буде важливим кроком на шляху підтримки та прискорення децентралізації і реформи місцевого самоврядування в Україні, сприятиме посиленню привабливості служби в органах місцевого самоврядування та підвищенню професіоналізму службовців.

Асоціація підтримує проект Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№2489) і сподівається на його найшвидше прийняття Верховною Радою України.

Зазначимо, що Представництво ЄС в Україні також висловило підтримку законопроекту №2489 та закликає депутатів Верховної Ради його ухвалити, що є необхідним для покращення чинного законодавства та передумовою успішного продовження реформи децентралізації і економічного розвитку України.

2489-2